Leden 17, 2015

Střediskové hry

Již delší dobu se snažíme udržovat a rozšiřovat zásobu deskových her v našem středisku. Hry jsou zamčeny ve skříni v 1. místnosti klubovny za hřbitovem (aby byly hry v dobrém stavu a k dispozici všem oddílům). Klíče od této skříně má každý vůdce oddílu, případně jeho zástupce.

7v1.jpg 7 v 1 set her
set 7 deskových her
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Activity 2
Základem hry je i nadále šťastná kombinace kreativních herních elementů, pro kterou je tato hra tolik oblíbená. Pojmy jsou vysvětlovány pomocí kreslení, opisu nebo pantomimy a spoluhráči je musí uhodnout.Zábavná je jak ve třech, tak v celé partě, třeba o 16 lidech. Pravidla jsou jednoduchá a srozumitelná. Activity Originál 2 obsahuje 3300 nových pojmů a má nová pravidla. Díky novým taktickým prvkům je hra ještě napínavější.
bang Bang
Karetní hra inspirovaná divokým západem, kde na sebe hráči berou různé role např. šerifa, zločinců, pomocníků a renegáta. Každý hráč si na začátku hry vylosuje některou z rolí. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ nepřátelské role a přežít. Hra je velice svižná plná komunikace a humoru a můžete si ji zahrát se čtyřmi až sedmi spoluhráči.
citadela Citadela
Strategická karetní hra Citadela pro malé i velké stavitele. Hra s překrásnou grafikou karet. Cílem hráčů je postavit své město z karet staveb. Za každou kartu musí ale zaplatit zlatem. K němu se mohou dostat pomocí dalších karet hrdinů. Každý z osmi hrdinů má určité silné a slabé stránky, které hráč během tahu využívá. Je také důležité skrýt svoji totožnost před protihráči a odhadnout jejich strategii. Hráč který na konci hry vlastní nejvíce obodované město vyhrává.
historky Černé historky 1,2,3, pravdivé
Černé historky jsou zapeklité, tajuplné a pochmurné detektivní příběhy. V každém díle figuruje celkem 31 zločinů, 9 mrtvol, 11 vražd, 12 sebevražd a jedno otrávené jídlo. Hráči se snaží uhodnout historku pomocí otázek, na které jim moderátor odpovídá pouze „ano“ nebo „ne“.
clovece Člověče, nezlob se
Dnes již klasická hra Člověče, nezlob se, kterou všichni znají, nemůže chybět v žádné domácnosti. Cílem hry je dopravit všechny vlastní figurky do cíle. Komu se to podaří prvnímu,vyhrává. Pohyb figurek zajišťuje kostka s body. Hra je plná zvratů a překvapení,takže o vítěství se rozhoduje do poslední chvíle.
domino Domino
Hru domino zná snad každé malé dítě. Domino, to jsou půvabné destičky posázené očky. Vedle klasické varianty, kdy se k sobě přikládají destičky se stejným počtem ok, je v návodu popsáno dalších šest herních variant. Domino obsahuje 28 hracích kamenů a 1 návod ke hrám.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Dostihy a sázky
Dostihy a sázky je dnes již klasická stolní společenská hra na motivy hry Monopoly s původními pravidly a bohatou originální výbavou. Je učena především starším dětem a dospělým hráčům. Každý hráč je majitelem stáje. Cílem hry je co nejlépe investovat svěřené prostředky do koní a dostihů tak, aby stáj získala co nejvíce výher (návštěv figurek ostatních protihráčů). Vítězem se stává ten, kdo nejlépe odhadne situaci, nezbankrotuje a zůstane jako poslední ve hře.
jenga Jenga
Cílem hry je postavit co možná nejvyšší věž z dřevěných hranolků. Druhou možností je odebírat dřevěné hranolky z již postavené věže. Ke hře se používá vždy pouze jedna ruka a navíc pouze její dva prsty. Hru JENGA může hrát neomezený počet hráčů, min. však dva.
kloboucku.jpg Kloboučku hop
Klasická hra kloboučku hop, hra pro libovolný počet hráčů. Cílem je trefil klobouček do otvoru.
kriskros KrisKros-klasik
Ve hře Kris kros se k sestavování slov na herním plátnu používají jednotlivá písmenka. Každé písmenko má svou hodnotu. Úkolem hráčů je sestavit svá písmenka do takových kombinací a umístit je na taková místa herního plánu, aby získali co nejvyšší počet bodů. Vyhrává ten, kdo získá na konci hry nejvíce bodů. Tato hra zábavnou formou procvičuje paměť, myšlení a slovní zásobu.
meda Méďa Béďa
Stolní hra.
monopolycity Monopoly City
Staňte se nejlepším stavitelem s hrou Monopoly City a sledujte, jak vám vysněné město roste před očima. Můžete stavět: obytné domy, průmyslové komplexy, školy, mrakodrapy nebo stadióny. Je to jen na vás. Když budete hrát chytře a mít štěstí, možná získáte i prestižní věž Monopoly. Stavějte promyšleně a vybírejte tučné nájmy, ale pozor – může se stát, že vám konkurent postaví čističku odpadu přímo vedle vaší drahocenné budovy a ta rázem ztratí hodnotu!
osadnici Osadníci z Katanu
Přenesli jste se do doby objevitelských cest. Vaše lodě po dlouhé cestě dorazily k neznámému pobřeží. Na něm se však vyloďují i další námořníci. Zakládáte osady a budujete civilizovanou krajinu. Hospodaření je založeno na výměnném obchodě. Vyměňují se suroviny i zemědělské produkty. Zakládáte vesnice a města na strategických místech, snažíte se výhodně obchodovat. Je potřeba jednat promyšleně. Cílem je vybudovat nejsilnější oblast.
petangue Petangue (8 koulí)
Pétanque je francouzská společenská hra pro dvě 1-3 členná družstva, které se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, tzv. prasátko. Princip hry je velmi jednoduchý, ale dokonalé zvládnutí techniky a taktiky vyžaduje pravidelný trénink. Výraznou předností tohoto sportu je to, že ho může hrát prakticky každý (ženy s muži, starci s dětmi, i tělesně postižení se mohou zúčastňovat všech turnajů) a prakticky kdekoliv (terén hřiště je libovolný).
kachny Střelené kachny
Velmi hezky graficky zpracovaná humorná hra u které se zasmějete a strávíte krásně chvíle s přáteli či dětmi. Hra je velice jednoduchá, takže ji rozbalíte a můžete hned začít hrát bez neustálého zkoumání pravidel. V rychlé a střelené hře provádějí kachny spoustu střelených manévrů proto, aby nebyly střeleny. Zachraňte svoje kachny a zařiďte, aby žádná ze soupeřových kachen nepřežila. Poslední kachna ve hře vítězí.
823_l Tangram
Tahle hra je ve skutečnosti mnohem víc než jen hrou, je to filosofie, životní styl. Prostřednictvím pouze 7 hracích dílků si můžete vybudovat vlastní malý svět. Přiložená brožura obsahuje 800 předloh, které dají vašemu mozku pořádně zabrat. Obsah: 7 dílků na stavbu tangramů, Brožurka se zadáním a řešením úloh.
p18eqk4ep412o128n15661631ph4b Warcraft
Desková hra na motivy počítačové hry Warcraft. Hráči si stejně jako v počítačové předloze volí z rasy lidí, elfů, orků či nemrtvých, těží suroviny, budují armádu a infrastrukturu a bojují mezi sebou navzájem. Herní plán této deskové hry je variabilní, herní systém výtečně simuluje real-timový způsob hry.